Przebacz i uwolnij siebie – książka

WSTĘP


„Jak on mógł to zrobić?”.
„Nigdy jej tego nie wybaczę!”.
„To wszystko wina Boga!”.
„Nigdy sobie tego nie daruję!”.


Powyższe stwierdzenia i wiele im podobnych, słyszę często w wieloletniej pracy z ludźmi. Są one związane z problemem przebaczenia, żalu, winy i odpowiedzialności.


Czym jest przebaczenie?

Czy warto przebaczać?

Czy przebaczyłem, jeżeli czuję żal?

Czy przebaczyłem, jeżeli nic się nie zmieniło?

Życie stawia nas przed takimi pytaniami. W niniejszej książce przedstawię odpowiedzi, które pomogły wielu ludziom. Mam nadzieję, że
pomogą również tobie.


Niniejsza pozycja (uważam, że jest bardzo wartościowa), dla wielu osób może być trudna w odbiorze. Jej trudność nie polega na występowaniu niezrozumiałej terminologii, lecz dotknięciu tematyki nierzadko bardzo bolesnej.


Aby cię zachęcić do wytrwania w podjętej lekturze,
opiszę pewne doświadczenie.

Gdy dzielę się nim z ludźmi na prowadzonych przeze mnie sesjach dotyczących przebaczenia, zwykle budzi dużą porcję śmiechu, a gdy dochodzę do puenty, poważną refleksję.


Chodziłem do typowo męskiej szkoły średniej. Jak łatwo zgadnąć, ze względu na wysoką ilość testosteronu, to nie nauczyciele rządzili na lekcjach, ale my – za wyjątkiem jednego przedmiotu – przygotowania obronnego.

Wykładowcą był emerytowany, zawodowy oficer przygotowany do wojskowej dyscypliny, którą potrafił wprowadzić na lekcjach. Jednak nawet on nie mógł zapanować nad klasą podczas lekcji, której tematem było
udzielanie pierwszej pomocy.

Profesor pokazywał nam tablice z instrukcjami (były one z lat sześćdziesiątych, a lekcja toczyła się trzydzieści lat później). Jedna z nich
zawierała wskazówki odnośnie tego, co należy zrobić, gdy człowiek nadzieje się na… dyszel od wozu. Sama koncepcja nadziania się na tenże dyszel wzbudziła powszechną wesołość, ale to jeszcze nie koniec historii.


Gdybyś kiedykolwiek nadział się na taki dyszel to po pierwsze: nie próbuj ciągnąć wozu ze sobą do lekarza (nie każdy szpital ma tak szerokie drzwi), po drugie, nie próbuj wyjąć dyszla i iść z wyjętymi zawartościami do lekarza
(mało przyjemny widok).

Cóż więc robić? Należy wziąć piłę do drewna (jak wiadomo każdy nosi ze sobą parasol na wypadek niepogody oraz piłę do cięcia drewna na wypadek wpadnięcia na dyszel od wozu) i odpiłować dyszel parę centymetrów powyżej miejsca wbicia. Dopiero po tych czynnościach należy udać się na izbę przyjęć, gdzie po dopełnieniu niezbędnych formalności z pewnością otrzymasz fachową pomoc.


Co to ma wspólnego z tematem przebaczenia?


Niektóre nasze doświadczenia życiowe można utożsamić z nadzianiem się na dyszel od wozu – są tak bolesne, a nierzadko zagrażają naszemu życiu. Doświadczając takich sytuacji, nie próbuj iść ciągnąc za sobą wóz doświadczeń. Nie dasz rady.

Nie uciekaj od tematu zaprzeczając, że nic się nie stało. I tak wszyscy zobaczą, że to nieprawda. Pozwól, by inni zajęli się tobą odcinając kawałek dyszla, a następnie lecząc to, co nie funkcjonuje właściwie.
Właśnie tym może stać się dla ciebie niniejsza książka.


Życzę miłej lektury.
Andrzej

SPIS TREŚCI:

Rozdział I:
Dlaczego przebaczenie jest ważne? ………………………… 11
Rozdział II:
Czym nie jest przebaczenie? ………………………………….. 21
Rozdział III:
Czym jest przebaczenie? ……………………………………….. 35
Rozdział IV:
Powód, dla którego przebaczamy ………………………….. 43
Rozdział V:
Komu przebaczamy? …………………………………………….. 51
Rozdział VI:
Przebaczenie a emocje …………………………………………… 59
Rozdział VII:
Jak przebaczać? …………………………………………………….. 71
Rozdział VIII:
Przebaczyłem i co dalej? ………………………………………… 79

Ps. Niniejsze pozycja napisana jest z punktu widzenia chrześcijańskiego i odnosi się do osobowego Boga oraz Biblii.

UWAGA!

Książka jest dostępny TYLKO w wersji ELEKTRONICZNEJ.

Książka dostępna jest w wersji mobi, epub oraz pdf. Wysyłana jest drogą mailową. Wysyłka nie jest automatyczna. Jeżeli nie otrzymasz w ciągu 24 godzin, sprawdź folder spam. Jeżeli tam też nie będzie, napisz na adres: relacjazbogiem@gmail.com

CENA (ebook): 15 zł

Aby dokonać zakupu kliknij w poniższy link:

KUP TERAZ